UWAGA! Strona korzysta z plików cookies. Odwiedzając nasz serwis zgadzasz się na ich przyjmowanieZamknij!

Superwizja grupowa dla psychoterapeutów

Roczna grupa superwizyjna 2018/2019

 

 

Zapraszamy do udziału w rocznej grupy superwizyjnej dla psychoterapeutów prowadzonej w paradygmacie psychodynamicznym, z wykorzystaniem elementów psychodramy wg Moreno.

Podejście i teorie psychodynamiczne są szczególnie pomocne w diagnozie pacjenta i rozumieniu procesu terapeutycznego. Opierają się przede wszystkim na badaniu nieświadomych procesów. Metoda psychodramy wg Moreno skutecznie otwiera na emocje i uruchamia zasoby kreatywności i spontaniczności uczestników spotkania. Pozwala, poprzez wchodzenie w różne role, doświadczyć pacjenta, a przez to głębiej zrozumieć relację terapeuta - pacjent.

Połączenie obu metod stanowi o unikalności tak doświadczanego procesu superwizyjnego, przez co może się przyczynić się do skuteczniejszej pomocy superwizantom w ich pracy, a przez to samym pacjentom w zdrowieniu.

 

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, w piątki w godzinach od 15.45 do 20.00 (5h dydaktycznych). Po uzgodnieniu z grupa dopuszczamy modyfikację terminu na sobotę lub niedzielę. Liczebność grupy 8-10 osób.

 

 

Prowadzący:

 

mgr Rachela Molicka - certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka aplikantka Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, terapeutka i trenerka psychodramy wg Moreno PiFE, prowadzi prywatną pratykę oraz integracyjny Teatr trochę Inny w Krakowie. Abslowentka 2-letniego szkolenia dla superwizorów w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Autorka scenariuszy i sztuk teatralnych, stypendystka MKiDN w dziedzinie teatr.

 

mgr Igor Hanuszkiewicz - superwizor aplikant PTP, psychoterapeuta PTP, terapeuta i trener psychodramy wg Moreno, psycholog kliniczny, prowadzi prywatna praktykę, zatrudniony jako psycholog w Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Dorosłych SU w Krakowie oraz jako superwizor i prowadzący konsultacje rodzinne pacjentów po kryzysach psychotycznych w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Współautor prac i badań nad przebiegiem schizofrenii.

 

Miejsce spotkań: Kraków, Al. Płk. Beliny – Prażmowskiego 46/2

Zapisy (do końca lipca 2018 r.):

 

Rachela Molicka: psychoteka@wp.pl 507153679

Igor Hanuszkiewicz: igor@hanuszkiewicz.info 502615812

Stowarzyszenie Polski Instytut Psychodramy
ul. Michała Bałuckiego 6, 30-318 Kraków
NIP: 6762150959
PEKAO S.A. 22 1240 4689 1111 0000 5141 9185
Copyright © 2009. All rights reserved.